5 DŮVODŮ PROČ NEJSTE VYSEKANÍ

lamas525
6. 2. 2019

1) Příliš dramatické snížení kalorií

Pokud se jednoho dne probudíme a už se na sebe v zrcadle zkrátka nemůžeme dívat, vydáme se cestou dietu. A co bývá nejčastějším znakem prvoplánových diet? Úplně se odstřihnout od sacharidů a celkově jíst minimum jídla. A právě to je první důvod, proč většina lidí nedokáže hubnout dlouhodobě a udržet si postavu delší dobu. Jasně, omezení sacharidů na minimum ze začátku fungovat bude, ale na jak dlouho? Důvod je prostý. Vzdali jste se jídla příliš brzy a nenechali si další prostor na změnu. Předpokládejme, že k dietě se rozhodne někdo s velmi špatnými stravovacími návyky. V tom případě by jako první krok postačilo dát tělu režim. Dostatečně pít. Zbavit se největších neduhů ve stravování. Následovat může snížení sacharidů. Poté omezení na čas kolem tréninku. A tak dále. Pokud si hned vyčerpáte všechny možnosti přechodem na tu nejdrastičtější, dlouhodobě to nebude fungovat.

2) Nepoužívání HIIT tréninku

Jeden z největších omylů, který se dlouhodobě traduje a tradoval je zařazování kardia na delší časový úsek při nízké intenzitě jako prostředek pro spalování tuků. Jo, jít si zaběhat je super a komu to vyhovuje, určitě bych od toho neopouštěl. Ale rozhodně se to nedá brát jako efektivní prostředek ke spalování tuků a budování svalové hmoty. Podívejte se na sprintery. Pokud chcete efektivně hubnout, přečtete si o HIITu, nebo si počkejte na článek, kde se mu budeme podrobněji věnovat.

3) Necvičíte dostatečně tvrdě

Trávíte v posilovně spoustu času a přesto nevidíte viditelný efekt. Jste tu klidně 5-6 dní v týdnu, ale procento tuku se minimálně zlepšilo, přesto však trpíte tukem v oblasti spodních zad, břicha a hýždí. Prostým důvodem může být fakt, že prostě necvičíte dostatečně tvrdě. Trénink nemá řád. Chodíte od stroje ke stroji. Občas se mezi sériemi zakecáte. Z tréninku chodíte místo energičtí a plní testosteronu spíše unavení a ospalí. Netrénujete tvrdě a vaše tělo si tedy nevytváří anabolické prostředí pro spalování tuků a nabírání svalové hmoty. Pokud ve fitness centru trávíte tolik času, zkuste ho trávit efektivně. Nebojte se někoho zeptat, inspirovat se, nebo si najmout pořádného trenéra. Čas jsou peníze.

4) Příliš mnoho odpočinku mezi sériemi

Další extrém je, pokud necháváte tělu až moc prostoru pro odpočinek. Pokud necvičíte vyloženě trojbojařským způsobem, kdy jedete jedničky - trojky a každá série se blíží maximu, tudíž potřebujete čekat mezi sériemi několik minut na obnovení svalové energie, neztrácejte čas. Nezakecávejte se, soustřeďte se pouze na trénink. Pokud se vám zdá, že máte moc času, vyplňte jej například supersériemi. Pamatujte, vždycky je lepší 50-60 minutový intenzivní tvrdý trénink, než 90 minut poflakování se.

5) Neaktivní způsob života mimo posilovnu

Fitness je životní styl. Nejsou to jen 2 hodiny čtyřikrát týdně v posilovně. Nefunguje to tak, že to odizolujete od zbytku života a ve ostatním volném čase můžete sedět u televize a víkendy trávit na počítači. S fitness se váže aktivní styl života. Netrávit veškerý volný čas mimo práci a posilovnu doma. Sportovat, pohybovat se, cestovat. I tohle může být jeden z důvodu, proč pořád nejste tam, kde se snažíte být. Pokud chcete být štíhlý po celý život, musíte tomu něco obětovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down