Posilka.cz - Filip Grznár

10 potravin které zlepší váš zdravotní stav

před 566 dny
Přečteno 3247x
5 komentářů

Už tak nějak víme, co můžeme považovat za nejlepší potraviny pro kulturistu. Ale uvědomujeme si, které potraviny nám pomůžou zlepšit náš zdravotní stav? Dnes se podíváme na 10 z nich.

 

Ryby - Žádné překvapení. Ať už jde o vysokých obsah omega mastných kyselin, selen, vitamín D, ryby mají spoustu benefitů. Redukují nebezpečí srdečních chorob a další onemocnění zhruba o 25 procent.

Zelenina všech barev - Nejíme pouze žaludkem, ale i nosem a očima. A máloco se chuťově vyrovná čerstvé zelenině, pokud víte kde jí sehnat. Měňte, kombinujte, nezůstávejte pouze u jednoho druhu. Nebraňte se ani zelí, paprice, řepce a dalším druhům zeleniny.

Banány - Banány jsou jedním z nejlepších zdrojů draslíku, což je minerál zodpovědný za správné hodnoty krevního tlaku a funkci srdce. Banán obsahuje zhruba 0,5g draslíku a 1g sodíku, což z něj dělá ideální variantu pro svačinu. Draslík kromě krevního tlaku pomáhá i proti řídnutí kostí. 

Avokádo - Pokud se bavíme o skutečně zdravých potravinách, avokádo nesmí chybět. Snižuje špatný cholesterol a naopak zvyšuje hodnoty toho dobrého. Kromě toho pomáhá tělu absorbovat vitamíny prospěšné pro srdce. 

Brokolice - Podle studie USDAS obsahuje zhruba 30g brokolice stejné množství vitamínu C jako pomeranč a stejné množství vápníku jako sklenice mléka. Kromě toho je skvělým zdroje vlákniny, má příznivý vliv na tvorbu testosteronu a látky prospěšné životně důležitým orgánům.

Rajčata - Bohatá na vitamín C, bohatá na vitamín A, obsahují draslík, a zhruba 10 procent doporučené denní dávky železa. Kromě vitamínů obsahují i celou řadu antioxidantů. 10 rajčat týdně o mužů údajně snižuje nebezpečí rakoviny prostaty o 45 procent.

Lesní plody - Chutnají skvěle, mají velké množství antioxidantů a látek proti civilizačním onemocněním a chorobám. Rovněž vám pomůžou se ve starším věku vyvarovat poklesu kognitivních funkcí.

Olivový olej - Snižuje špatný cholesterol, chrání srdce, působí jako prevence proti rakovině, pomáhá funkci mozku, chutná dobře. Musím psát ještě něco?

Česnek - I když vás asi nepotěší vůně, která se vám po česneku line z úst, jeho zdravotní benefity to s přehledem trumfnou. Snižuje možnost infarktu a mrtvice, chrání srdce, pomáhá s lepší vstřebatelností železa a zinku. Navíc chrání před vznikem karcinogenních látek v těle.

Červené víno - A jak jinak skončit, než u skleničky. Červené víno chrání před vznikem kardiovaskulárním onemocnění, snižuje pravděpodobnost zástavy srdce. Neberte to jako pokyn pít červené víno místo vody, ale pokud si dáte skleničku ob den-ob dva dny, jenom si tím pomůžete.

 

PODPOŘTE ČLÁNEK

DALŠÍ ČLÁNKY

Rozhovor s Alešem Lamkou !

16. 07. 2017 v 12:29 | 2 komentářů

Nevzdávej se a povstaň nad svoje limity!

11. 07. 2017 v 11:31 | 0 komentářů

5 důvodů, proč jsou dřepy lepší než legpress

11. 07. 2017 v 11:21 | 8 komentářů

KOMENTÁŘE

avatar
avatar
Johna291

A big thank you for your article.Thanks Again. Great. ddbaakcbgbef

04.08.2017 odpovědět
avatar
Johne451

Hello! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I really enjoy kkeeadckdeck

04.08.2017 odpovědět
avatar
yopute momde

P51fMu Merely wanna comment that you have a very decent web site , I like the design and style it really stands out.

20.09.2017 odpovědět
avatar
suba buba

exufDc if the roof needs to be waterproof and durable. For instance, a tear off will often be necessary.

08.11.2017 odpovědět
avatar
suba pron

JsswVS It as genuinely very complicated in this active life to listen news on TV, thus I only use the web for that purpose, and obtain the hottest information.

12.08.2018 odpovědět